|

Dlaczego warto unikać komfortu i przyjemności na rzecz bólu, cierpienia i wysiłku

Tym razem w odcinku podjęłam dość kontrowersyjny temat – intencjonalnego unikania komfortu i przyjemności, na rzecz szukania trudu i wysiłku w codzienności, co w efekcie może mieć kluczowe znaczenia dla jakości naszego życia.

Jeśli borykasz się z brakiem motywacji do działania, odczuwasz często niechęć do życia i smutek, odkładasz robienie ważnych dla ciebie rzeczy na wieczne nigdy czy też masz problem z wychodzeniem ze strefy komfortu, to ten odcinek jest zdecydowanie dla Ciebie.

Nigdy wcześniej w dziejach ludzkości nie mieliśmy zapewnionych tylu przyjemności, a zaburzona gospodarka dopaminowa naszych organizmów ma swoje ogromne i nieoczywiste konsekwencje. Mając dostęp do zasobów zapewniających nam przetrwanie i dodatkowo wybierając na co dzień komfort i wygodę, tracimy wolę walki, motywację i chęć do działania, dlatego warto świadomie wyrwać się z pułapki łatwego życia, aby w naszym organizmie, na poziomie neurobiologii, przywracać stan naturalny dla ludzkiego organizmu, pozwalający nam utrzymać siłę i chęci do życia. W odcinku podaje proste przykłady do zastosowania w codziennym życiu, które możesz zacząć stosować od razu i zrewolucjonizować swoje samopoczucie i nastawienie do życia.

Przygotuj się na nieoczywiste spojrzenie na temat ludzkiej natury i przekonaj się jak wybór trudu zamiast komfortu może poprawić jakość Twojego życia. Zapraszam do wysłuchania odcinka.

Listen to “#81 Dlaczego warto unikać komfortu i przyjemności na rzecz bólu, cierpienia i wysiłku” on Spreaker.

A jeśli masz ochotę na bezpośredni kontakt ze mną zapraszam na newsletter.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *