|

Język norweski – czy warto się za to brać i jak to ogarnąć?

W Norwegii można swobodnie żyć, pracować i niemalże wszystko załatwić posługując się językiem angielskim. Nauka języka norweskiego może przez to wydawać się zbędna, jednak w moim odczuciu trudno poznać kulturę i zwyczaje skandynawskie nie znając języka mieszkańców tego kraju.

W tym odcinku opowiadam o swoich doświadczeniach związanych z nauką języka norweskiego, o mentalności ukrytej w słownictwie i celu komunikacji międzyludzkiej, w której język jest często tak naprawdę tylko dodatkiem.

Listen to “#31 Język norweski – czy warto się za to brać i jak to ogarnąć?” on Spreaker.


Podobne wpisy

2 komentarze

 1. Dzień dobry
  Dziękuję za ten odcinek przez przypadek trafiłam na Panią na spotfly. Umocniła mnie Pani w przekonaniu że chce się nauczyć języka norweskiego. Szczerze to dopiero zaczynam i lekko się stresuje, ale wiem że to będzie cudowną przygoda poza tym język mi się przyda bo planuje od przyszłego roku pracować w Norwegii.
  Ma Pani cudowną energię. Jak miło posłuchać tak ciepłej i otwartej osoby. Życzę powodzenia i może jak dotrę do Norwegii to odwiedzę Pani salon.

  Pozdrawiam
  Życzę wszystkiego dobrego, pięknego i cudownego dnia

  1. super się cieszę, że odcinek motywuje do nauki języka. dziękuje za Twój komentarz, Odwiedź mnie prosze jak będziesz w Norwegii. Będzie mi ogromnie mio Cię poznać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *